Image

Muru juurdekülv

Muru seemned.

Kui rääkida muruseemne materjalist, siis selge, et me räägime erinevatest muruseemne segudest, sest poes saadaval olevad seemne pakkikesed, pakid või kotid on täidetud erinevate mururohu liikidega ja sortide segudega, et luua erinevatele kasutusviisidele ja kasvatamise (ka hoolduse!) tingimustele sobivaim muru. Ideaalset muru pole veel loodud, sellepärast, et saada Teie soovidele vastava muru, peab ühendama mitme kõrreliselaadsete liikide   positiivsed omadused, et võimalikult läheneda ideaalile.

Meie laiuskraadidel seemnesegud koosnevad tavaliselt kolmest põhiliigist:

  • Aasnurmikas (Poa pratensis), on koormusele vastupidav ja võimeline taastuda pärast tallamist, samuti vastupidav meie talvedel. Sellel liigil arenevad maa-alused risoomivõsud, sellepärast see võib edukalt täis kasvatada tühimike, mis erinevate põhjuste pärast tekkinud. Selle puuduseks on aeglane idanemine ja areng pärast idanemist, mis kestab umbes 4 nädalat, andes võimalust teistel liikidel ja umbrohtudel, kes ei tuku.
  • Punane aruhein (Festuca Rubra) on vastupidavam kõigist kolmest liigist, vähenõudlik ja tagasihoidlik. Selle idanemisaeg on umbes 3 nädalat. Punane aruhein moodustab väga peene ja paksu orase – tema lehekesed on sarnased nõeltekestele. Tavaliselt tumeroheline. Punane aruhein ei armasta intensiivset kasutamist, ta kevadel suhteliselt hilja ‘ärkab’ ja võrsete tiheduse tõttu kiiremini kui teised liigid valmistab muru ‘vildi’ ja vana kulu.
  •  Mitmeaastane (karjamaa) raihein (Lolium perenne) on kiiresti kasvav, kasutamise vastupidav ja aktiivne liik. Selle idanevus kiirus on umbes 7 päeva. See liik on peamine intensiivselt kasutatav spordimuru ja taastumise segude  koostisosa,  enda kiire idanemise eelise tõttu. See liik on väga nõudlik hea hoolduse eest, väetamise – suurepärastes tingimustes ta moodustab  vastupidava, tiheda ja ilusa rohu. Selle puuduseks – see liik ei tekita maa-aluseid võrseid ja ei suuda täis kasvatada tühimikke.

Muru taastavasu juurdekülvi aluspõhimõtted

  • Kvaliteetses murus soovitav juurdekülv teha igal aastal, sedasi säilitades ja taastades orase koostise;
  • Juurdekülvil oluline seemneid vastavalt kinnistada, selletõttu ideaalsed juurdekülvi tingimused on pärast muru vertikuleerimist või vähemalt väga tugevast riisumisest;
  • Muru juurdekülv tuleb teha mitte varem kui mai alguses, idanemine hästi toimuks, kui mulla t oleks vähemalt +8 kraadi.
  • Muru külvatakse ühtlaselt, kasutades külvinormi 15-30g/m2, mis oleneb olukorrast ja eesmärgist.
  • Juurdekülv soovitatav teha vähemalt 2 käigus (suunas), et tagada maksimaalselt sujuva.

On oluline arvestada, et pärast juurdekülvi tagada võimalikult soodsad idanemise tingimused, eriti niiskus,

sellepärast, kuivema ilmaga muru kasta iga päev, et seemned kogu aeg oleksid niisked ja ei kuivetuks. Niipea kui muru seemnes alganud idanemine, seemne kuivetumine tähendab selle hukkumist. Erihooldusrežiim pärast juurdekülvi on vähemalt 2 nädalat, või kauem, vaadates olukorrast.


TEISED NÕUANDED

VAADATA MURUVAIBA PAKKUMISI

Pieteikties apmācībām

Paldies, EasyGreen pārstāvis vistuvākajā laikā ar Jums sazināsies par turpmāko sadarbību!

Pole täidetud kõik väljad

VÕTTA MEIEGA ÜHENDUST

Lisateave muruvaiba, selle paigaldamise ja väljaminekute kohta

SUUREPÄRANE, ET KIRJUTASITE!

EasyGreen esindajad võtavad Teiega ühendust ühe tööpäeva jooksul.

Pole täidetud kõik väljad

Saņem 5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!

Piesakies zāliena kopšanas padomiem un saņem 5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!

Piesakies zāliena kopšanas padomiem

Piesakies zāliena kopšanas padomiem un saņem 5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!Pieteikšanās veiksmīga!

Pārbaudi savu e-pastu, lai uzzinātu kā izmantot 
5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!

Pole täidetud kõik väljad