Image

Muru Õhutamine.

Maitsetaimed imavad juurtest hapnikku

Taimede juured võtavad õhu, seetõttu, levinum põhjus spordimuru nõrgal kasvul on just pinna tihendamine ja õhu puudus pinnas.

Aeratsioon tähendab õhu sisseviimist pinnasesse, seetõttu see on üks terminitest, mis tekitab kõige suurema segaduse – sisuliselt suur arv erinevaid seadmeid (millel erinevad nimed!) tagavad õhu sisseviimise pinnasesse  – vertikulaatorid, kultivaatorid, nõelte rullid, korgi aeraatorid ja paljud teised.

Spordimuru hooldamise mõistes aeraatoriga saame aru seadet, et murus tehakse auke, koos või ilma viljaka mulla korkide välja võtmisega

Õhutusprotsess (aeratsioon) oluliselt parandab õhu, vee, toitainete juurdevoolu muru juurtele, mis omakorda tagab palju tugevama muru kasvu. Samuti õhutamise abiga saab muuta/parandada mulla koostise, parandada mulla struktuuri – kobestades mulda ka sügavamates kihtides – sinna siseneb õhk, arenevad juured ja oras. Õhutamine on kõige tõsisem vahend võitluses muru vildi vastu, kui see on paksem kui 1 cm – õhutamise tulemusena see tihe kiht saab läbi torgitud, seeläbi tagades õhu ja gaasi vahetuse, normaalse niiskuse ja toitainete juurdepääsu juurtele.

Kuidas toimub õhutamine?

Spetsiaalse seadmega muru ‘torgitakse’ vajaliku sügavuseni, mis võib olla isegi mitmekümne cm sügavalt. Kasutame nii õõnsaid aeraatori tihvte, mis teevad auke, välja võttes pinna ‘korke’, küll ka täidetud tihvte, kui pinnast lihtsalt läbi augustatakse. Seadmed on väga erinevad ja nende valik ja kasutamine nõuab mõistmist ja teadmisi.

Sõltuvalt olukorrast ja tegevuse eesmärgist määratakse tehtavate aukude arvu m2 kohta, tihvtide läbimõõtu ja muid tegureid. Kui kasutatakse aeraatorit korkide väljatõmbamisega, murult välja võetud mass kindlasti ära korjata.

Õhutamine tuleks teha muru aktiivsuse kasvufaasis. Muru peab olema  niidetud. Õhutamist kasulik ühendada  väetamisega, vertikuleerimisega, liivatamisega ja teiste taastavate hoolduste tegemistega. Kuna õhutamise protsessis oluliselt suurendatakse mulla pinna, mis kokku puutub õhuga, kuiva ilmaga tuleb hoolitseda võimalusest muru kasta küll kohe pärast õhutamist küll  1-2 nädalat pärast seda.                                                 


TEISED NÕUANDED

VAADATA MURUVAIBA PAKKUMISI

Pieteikties apmācībām

Paldies, EasyGreen pārstāvis vistuvākajā laikā ar Jums sazināsies par turpmāko sadarbību!

Pole täidetud kõik väljad

VÕTTA MEIEGA ÜHENDUST

Lisateave muruvaiba, selle paigaldamise ja väljaminekute kohta

SUUREPÄRANE, ET KIRJUTASITE!

EasyGreen esindajad võtavad Teiega ühendust ühe tööpäeva jooksul.

Pole täidetud kõik väljad

Saņem 5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!

Piesakies zāliena kopšanas padomiem un saņem 5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!

Piesakies zāliena kopšanas padomiem

Piesakies zāliena kopšanas padomiem un saņem 5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!Pieteikšanās veiksmīga!

Pārbaudi savu e-pastu, lai uzzinātu kā izmantot 
5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!

Pole täidetud kõik väljad